WhatsApp
  • +90 505 778 7024
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı

Günümüzde mobil internet kullanımının hızla artması ile telefon ve tabletler kullanıcıların işlemlerini kolayca yapmak için tercih ettikleri bir alanı oluşturuyor.

Web siteniz mobil uyumlu değilse çok şeyler kaybettiğinize emin olabilirsiniz.

Responsive web tasarımı google çok sevmektedir ve arama sonuçlarında responsive siteler her zaman ön plandadır. Bununla beraber, mobil web sitesi yaptırmak için ayrıca ücret vermeniz gerekmemektedir.

Responsive Tasarım Nedir ?

Temel olarak responsive tasarım; Tasarımın farklı ekran çözünürlüklerine göre uyum sağlamasıdır. Örnek olarak responsive olarak yapılmış bir web sitesinin tasarımı masaüstü bir bilgisayarda farklı görünürken ekran boyutu daha küçük olan mobil bir cihazda farklı görünecektir. Burada CSS3 ile gelen yenilikler sayesinde aynı sayfa, farklı çözünürlüklere göre yeniden şekillenmektedir. Gözünüzde daha iyi canlanması için web sitemizin bulunduğu tarayıcının boyutlarıyla oynayarak nasıl tepkiler verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Tarayıcıyı küçülttükçe önce tabletlere daha sonra akıllı telefonlara uyumlu bir tasarımın aynı sayfada gerçekleştiğini göreceksiniz.

Mobil Uyumlu Web Site;

sayesinde masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar gibi platformlara bağlı olmayan bağımsız bir şekilde uygun tasarımlar yapılabilir. Siteye mobilden girildiğinde tasarım farklılaşır, menüler telefonlara uyum sağlayacak şekilde küçülerek üzerine dokunulduğunda açılacak hale gelir, fontlar ekranı büyütmeden okunacak hale gelirken, resimler de ekran çözünürlüğüne göre esneyerek uygun şekilde görüntülenir. Frame ve diğer elementlerin de çözünürlüğe göre değişmesi sağlanır. Gerekirse gerçek tasarımda bulunan bazı modüller gizlenir.

Responsive tasarım sayesinde ayrı bir subdomain ya da sanal dizinde mobil site yapmaya gerek kalmaz. Herhangi bir yönlendirmeye gerek kalmaz. Ayrı bir url’ye gerek kalmaması arama motoru performansı açısından avantaj sağlar. Url yapısı ve sitenin indexlenmesi mobil site yapmaya göre daha da kolaylaşır.

 

Ulubey Web Tasarım Merkezi, 2011’da kurulmuş, web tasarım, SEO danışmanlığı, Arama Motoru Optimizasyonu, logo ve Kartvizit tasarımı gibi hizmetleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.


İletişim

  • Turgutlu / Manisa
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 0 505 778 7024
Üst Üst