Logo Tasarım

14 Ocak 2017 Yazar HİZMETLERİMİZ 505 Gösterim

ulubeyweb-logo-tasarim

Logo tasarımınındaki amacın kurumsal kimliği bütünlemesi ve logonun akılda kalıcı olmasıdır.

Logo tasarımı  yapılırken temsil ettiği kurumun, markanın renk, şekil ve işlevlerine uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca kolay algılanabilir, sade, farklı, özgün olmalıdır. Hatırda kalabilmesi için olabildiğince az sayıda renk kullanılmalıdır. İtici olmamalı ve muadillerini çağrıştırmamalıdır.

Teknoloji çağında olduğumuz şu günlerde logo tasarımı  yapmak için var olan birçok logo tasarım  programı vardır. Bu programlarda bulunan logo  taslakları ile kendi logonuzun tasarımını  yapabilirsiniz. Hem de birkaç dakika içersinde… Ama unutulmaması gereken husus hazır logo tasarım programlarının hiç birisi kurumsal kimliğinizi yansıtan logo tasarımı yapmanıza yardımcı olmaz.

Logo tasarımı  titiz çalışma gerektiren bir iştir. Eğer sizi yansıtan bir logo tasarımını tercih ediyorsanız bu işte profesyonel olan tasarım firmalarını seçmelisiniz.

Ulubey Web Tasarım kurumsal kimlik tanımlama süreçlerinin önemli bir parçası olarak değerlendirdiği Logo’nuzu tasarlarken şirketinizin sektörüne, hedef kitlesine, tarihçesine, kurumsal yapısına özen göstererek, sizi siz yapan tüm değerleri akılda kalıcı ve yıllar sonra bile insanların rahatça hatırlayacakları tasarımlara imaza atmak için sizi bekliyor.